http://dnuvilsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Ювілейна сел/рада >> Новини
Депутатський корпус Ювілейної селищної ради звернувся до Верховної ради України, стосовно переменуйвання селища.
Версія для друку Написати листа

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Ювілейної селищної ради  до Верховної ради України

щодо перейменування селища міського типу Ювілейне на

селище Ювілейне або нового  найменування  селища Ювілейне.

Депутатський корпус Ювілейної селищної ради звертається до Вас стосовно перейменування селища міського типу  Ювілейне,  з приводу чого повідомляємо наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,   Добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів конституційності та законності.

14.08.2015 року Дніпропетровською обласною радою було прийняте рішення «Про утворення Ювілейної селищної територіальної громади Дніпропетровського району Дніпропетровської області», п.1 даного рішення передбачено: Утворити Ювілейну селищну територіальну громаду з центром у селищі Ювілейне Дніпропетровського району Дніпропетровської області.

22.12.2015 року Дніпропетровським районним управлінням юстиції було зареєстровано статут Ювілейної селищної територіальної громади відповідно до рішення Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області від 24.12.2015 року № 16/2-VII.

Вищевказанне рішення та статут Ювілейної селищної територіальної громади відповідає вимогам Конституції України, Законам України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 Враховуючи той фактор що селище Ювілейне є новоутвореним селищем і не відноситься до категорії селищ міського типу Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок адміністративно – територіального устрою Української РСР» суперечить ст.133 Конституції України, Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

        Відповідно до п. 23 Указу Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок адміністративно – територіального устрою Української РСР», Населені пункти,  з яких виїхали або переселилися жителі, підлягають  виключенню  з  облікових  даних.  З  облікових   даних
виключаються  також  населені  пункти,  які  включені в межі міст, селищ міського типу або об'єднані з іншими населеними пунктами.

        В рекомендаційному переліку населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму та мають бути перейменовані на сайті Українського інституту національної памяті (memory.gov.ua/rename) зазначено селище міського типу (смт.) Ювілейне натомість в рішенні Дніпропетровської обласної ради селище Ювілейне.

        Ювілейна селищна територіальна громада пройшла всі вимоги стосовно реформи децентралізації в Україні, яке відповідає всім вимогам чинного законодавства, не порушуючи Закону України «Про засудження комуністичного та націонал – соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в частині назви селища «Ювілейне», Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в частині проведення громадських слухань стосовно утворення Ювілейної селищної територіальної громади з центром в селищі Ювілейне, Конституції України в частині територіального устрою.

           Є одною із перших територіальних громад які об’єднались та затвердили і зареєстрували свій статут.         

          Відповідно до ст. 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження:

1) підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту;

2) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою в порядку і межах повноважень, визначених законом.

    Тому селище Ювілейне є новим селищем незалежної України а не тим селищем міського типу Ювілейне що було утворено в радянські часи і повинно бути виключено з списку рекомендацій перейменування на сайті memory/gov.ua/rename Українського інституту національної пам’яті як таке що не існує, щоб не допустити в подальшому помилку яка може призвести до негативних наслідків. В частині історично – довідкових даних найменування Ювілейне присвячується 25 річчю Незалежності України та реформі децентралізації в Україні, як одне із перших селищ які успішно провели об’єднання територіальних громад.

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор