http://dnuvilsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Ювілейна сел/рада >> Новини
Нарада-семінар для розпорядників бюджетних коштів громади.
Версія для друку Написати листа

Громади, особливо сільські, що добровільно об’єдналися задля формування своєї спроможності вирішувати питання місцевого значення,  отримали чималий бюджетний бонус.

Найбільш високий рівень  місцевого самоврядування і фінансової автономії є саме у міст обласного значення – у них найбільше вагомих і сталих  джерел надходжень,  і у них є набагато більше повноважень, ніж у маленьких міст, сіл, селищ.

 Новооб’єднані громади, якщо вони досягають тих критеріїв, які передбачені законом, отримують дві речі – це можливість мати прямі стосунки з державним бюджетом України, минуючи обласний і районний рівень, та отримують такий статус, який є у міст обласного значення.

Вони отримують  ПДФО 60% - це найбільш стабільне джерело доходу, вони отримують єдиний податок, частку від продажу підакцизних товарів, плату за землю, податок на нерухомість…

Вони також мають право найбільш легко доступатися до коштів державного фонду регіонального розвитку через підготовку інфраструктурних проектів. За законодавством України, це кілька мільярдів гривень щорічно і це велика сума для того, щоб щось змінити в цих громадах.

Також є такі фінансові джерела, як державні програми, інфраструктурна субвенція.

Виконавчий комітет Ювілейної селищної ради провів нараду з розпорядниками та отримувачами коштів бюджету ОТГ, за участю заступника голови Вусик С.М., секретара ради Лагоди Л.В. та фінансово-економічного відділу, з метою врегулювання та систематизації відносин в бюджетній сфері, з метою якісної роботи з фінансовими ресурсами громади.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор